Branş Dersleri

  • ÜMİTKÖY YA-PA ANAOKULU

OYUN GRUBU AKTIVITELERİ

14 Aydan 5 yasa kadar annelı annesız oyun grupları düzenlenmektedır.

Yabancı Dil Etkinlikleri

Çocuk Kulübü faaliyetimiz kapsamında, çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici yabancı dil dersleri verilmektedir. 

Satranç

Satranç, hayatın içinden bir oyundur. Mücadele etmeyi öğretir. Yönetım becerisi gerektirir. Kısa ve uzun vadeli hedefiniz olması gerekir. kriz yönetimi esastır. Olasılık hesaplarınız olmalı, olumsuzlukları önceden fark edebılırsenız, tedbir alabilirsiniz, ayrıntı hesabı yaparsanız, kuvvetlenirsiniz, amaca uygun hamleleri seçerseniz başarırsınız. Başarı şans işi değildir. Hesap yapmalı, ayrıntı düşünmeli, ıyi yönetim sergilemelidir. Okulumuzda 4 yaşından itibaren satranç branş dersi uygulamaya alınmıştır.

Orff tekniği ile müzik dersi

Alman besteci Carl Orff’dan adını alan tekniğin içeriğinde; drama, dans ve müzik yer almaktadır. Genel itibariyle bir ritim çalışmasıdır. Bu teknik direk olarak, dersten çok, oynayarak öğrenmek temeline dayanır. Bu özelliği ile, özellikle okul öncesi çağlardaki çocuklarda, önemli gelişimsel etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Okulumuzda da haftada bir gün 30 dakikalık dilimler halinde, branş dersi olarak verilmektedir

Seramik

Çocuğumuzun küçük motor kabiliyetlerini geliştirmek ve hayal güçlerini artırmak için seramik derslerini de bir araç olarak kullanmaktayız. Derslerde yaptığımız ürünleri sergileyip, ailelerimize hediye ediyoruz. Bu derslerde doğal seramik hamuru kullanmaktayız.

Beden Eğitimi